GREGORJEVO 2022 - 19.3.2022

Gregorjevo spet v Novi Gorici

Gregorjevo ni le dan, ko se ptički ženijo. Po ljudskem izročilu je to še eden od dni, ki napovedujejo prihod pomladi in seveda prvi tovrstni dogodek v Novi Gorici! Sejem poteka pod geslom »Od semen, sadik in kmetijskih pridelkov, do kulinaričnih izdelkov«.

Začelo se bo v petek 18. 3. 2022 s spuščanjem Gregorčkov, ki jih bodo izdelali otroci iz Goriških vrtcev. Za Goriško knjižnico Franceta Bevka se bo zbralo preko 300 obiskovalcev. Organiziran pa bo bogat program tako za otroke, kot za odrasle.

Na sejmu v soboto 19. 3. 2022, bodo prisotni razstavljalci iz celotne Slovenije, vendar poudarek bo na lokalnih pridelovalcih. Na stojnicah se bo razstavljalo in prodajalo veliko raznovrstnih izdelkov, predstavila se bodo tudi ostala Turistična društva. Upoštevati pa bo potrebno PCT pravila.

Prijavnica: prijavnica_gregorjevo2022.doc

Turistično društvo Nova Gorica