2. GREGORJEVO V NOVI GORICI USPELO

Gregorjevo ni le dan, ko se ptički ženijo. Po ljudskem izročilu je to še eden od dnevov, ki napovedujejo prihod pomladi in seveda prvi tovrstni dogodek v Novi Gorici! Sejem je potekal pod geslom Od semen, sadik in kmetijskih pridelkov, do kulinaričnih izdelkov.

Začelo se je v petek 18. 3. 2022 s spuščanjem Gregorčkov, ki so jih izdelali otroci iz goriških vrtcev. Za Goriško knjižnico Franceta Bevka se je zbralo preko 300 obiskovalcev. Organiziran je bil bogat program tako za otroke, kot za odrasle.

Na sejmu v soboto 19. 3. 2022, so bili prisotni razstavljalci iz celotne Slovenije, vendar poudarek je bil na lokalnih pridelovalcih. Na stojnicah se je razstavljalo in prodajalo veliko raznovrstnih izdelkov, predstavila so se bodo ostala Turistična društva.

Turistično društvo Nova Gorica

Galerija slik